fbpx

Czym jest lead scoring i jak ma się do kampanii e-mail?

Każdy potencjalny konsument ma określone preferencje zakupowe. Nie jest łatwo ich zmienić, ale sprzedawcy przede wszystkim powinni podejmować próby ich poznania. Dzięki temu łatwiej będą mogli dopasować swoją ofertę do grupy docelowej i szybciej przekonają do siebie klientów. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Jednym z narzędzi, które może Ci pomóc w rozpoznawaniu preferencji użytkowników, jest tzw. lead scoring. Sprawdź, co to takiego.

Lead scoring - co oznacza i czemu służy?

Lead scoring jest sposobem oceniania aktywności użytkownika na konkretnej stronie internetowej poprzez przyznawanie mu określonych punktów za pewne cechy i zachowania. Dzięki niemu możesz sprawdzić, w jakim stopniu klient interesuje się Twoją ofertą i czy pasuje do grupy docelowej. Na podstawie uzyskanych wyników będziesz mógł z kolei opracować działania marketingowe, które podsycą zainteresowanie tych, dla których oferta już wydała się godna uwagi. Przede wszystkim jednak wyodrębnią te jednostki, do których w pierwszej kolejności należy się kierować ze względu na ich największe zainteresowanie marką, a tym samym i zakupem.

Znaczenie lead scoringu dla efektywności kampanii e-mail

Możliwość identyfikacji zainteresowanych ofertą konsumentów pozwala ukierunkować działania promocyjne właśnie na nich. Lead scoring ułatwia odnalezienie klientów, do których najbardziej opłaca się kierować kampanie e-mail. W dużym stopniu może więc to wpływać na efektywność działań marketingowych. Nie od dziś wiadomo, że sukces kampanii e-mail tkwi w adresowaniu treści do ściśle sprecyzowanej grupy docelowej. To z kolei szybko przynosi wymierne zyski, gdyż nie traci się czasu na przekonywanie niezdecydowanych, a utwierdza w przekonaniu o słuszności wyboru tych, których marka zainteresowała już wcześniej.

 

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Gru2023

Jakie korzyści...

Jakie korzyści przyniesie zakup bazy danych b2b dla Twojej firmy?

Zakup bazy danych B2B stanowi ...

07
Sie2023

Mobilny marketing...

Mobilny marketing na smartfony - czym powinny wyróżniać się wiadomości?

W dobie dynamicznego rozwoju t...

10
Lip2023

Jakie czynniki...

Jakie czynniki mają wpływ na koszt bazy danych?

W świecie, w którym...

05
Lip2023

Najpopularniejsze formy...

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu

W dzisiejszej erze cyfrowej e-...

06
Cze2023

Kilka wskazówek...

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężny...

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

kontakt@target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA