fbpx

Blog | Target Media

Media społecznościowe kontra e-mail marketing. Co wybrać?

Popularność kampanii e-mail nie słabnie od lat. Zainteresowanie taką formą działalności reklamowej wynika z popularności samej poczty. Trudno obecnie wskazać użytkownika internetu, który nie korzysta z internetowej skrzynki pocztowej. Coraz trudniej jednak znaleźć też osobę, która nie ma konta w mediach społecznościowych. Z tego powodu w kampaniach  social media szybko zaczęto upatrywać konkurencję dla e-mail marketingu. Jak wygląda skuteczność obu tych rozwiązań i które z nich warto wybrać?

Kampanie e-mail czy social media – które są skuteczniejsze?

Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy lepiej zdecydować się na kampanie e-mail, czy social media. Wiele zależy od specyfiki biznesu, rozpoznawalności marki oraz etapu działalności. Oba rozwiązania mogą przynosić korzyści, niemniej znaczenie ma dokładne zaplanowanie działań w sieci. Wybór e-mail marketingu okazuje się korzystniejszy przede wszystkim pod względem skuteczności dotarcia do grupy docelowej. Dzięki bazom danych można precyzyjnie docierać do wielu zainteresowanych klientów. E-mail marketing zapewnia też możliwość personalizacji treści oraz jest stosunkowo tani.

Na korzyść social media marketingu przemawia z kolei globalny zasięg treści, dzięki któremu marka może uzyskać dużą rozpoznawalność. Zaletą promocji biznesu w mediach społecznościowych jest też bieżąca interakcja z użytkownikami. Za atut uznaje się także możliwość dystrybucji różnorodnych treści, w tym zdjęć czy video. Jej wadą może być jednak konieczność płacenia za reklamy. Zwłaszcza w dobie przeładowania informacyjnego często bez promocji postów trudno budować zasięgi. Z tego powodu kampanie na FB, Instagramie, LinkedIn’ie czy TikTok’u częściej traktuje się jako uzupełnienie większych działań reklamowych, a nie ich filar.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

07
Mar2023

Dlaczego e-maile...

Dlaczego e-maile mogą wpadać do SPAMu?

Skuteczność kampanii e-mail za...

21
Lut2023

Organizacja kampani...

Organizacja kampani mobilnej czyli SMS i MMS w praktyce

Współcześnie skuteczny marketi...

14
Lut2023

Czym jest...

Czym jest lead scoring i jak ma się do kampanii e-mail?

Każdy potencjalny konsument ma...

11
Lut2023

Podbij serca...

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często...

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA