Lista mailingowa, czyli jak efektywnie zbudować bazę kontaktów

Lista mailingowa to lista adresów mailowych stałych i potencjalnych klientów danego przedsiębiorstwa. Taka baza danych jest podstawą skutecznego e-mail marketingu. To od jej precyzyjnego stworzenia zależy, czy treści dotrą do właściwych odbiorców, czy też znikną w informacyjnym chaosie. Budowanie bazy kontaktów nie jest jednak proste. Najczęściej wymaga użycia różnych narzędzi i wiedzy, jak postępować, by nie naruszyć prawa, a jednocześnie rozwinąć swój biznes. Chcesz samodzielnie zbudować listę mailingową? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Budowa listy mailingowej – co warto wiedzieć?

Przed rozpoczęciem działań, których celem będzie stworzenie własnej listy mailingowej, przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Zbudowanie bazy kontaktów wymaga czasu. Z tego powodu ci, którzy go nie mają, mogą skorzystać z zakupu baz danych ze sprawdzonych źródeł. Możliwość pozyskania dostępu do baz kontaktów zapewnia firma Target Media. Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę, do samodzielnej budowy listy mailingowej należy wykorzystać potencjał własnej strony internetowej. Kluczem do sukcesu jest newsletter. Zapisanie się do niego musi jednak gwarantować klientom namacalne korzyści. Zaoferuj rabat na zakupy albo podziel się wiedzą, a z pewnością zyskasz ich zainteresowanie… i adresy mailowe, na które będziesz mógł przesyłać treści ofertowe.

Alternatywą dla formularzy mogą być też tzw. landing page, które działają w podobny sposób. Innym ważnym aspektem działalności w internecie jest widoczność w mediach społecznościowych. Regularna publikacja postów i bezpośredni kontakt z odbiorcami np. poprzez spotkania live lub webinary aktywizują klientów i są idealnym pretekstem do tego, by w zamian za ciekawe treści uzyskać od nich cenne dane, takie jak np. adresy e-mail.

Masz pytania? - Jak możemy ci pomóc?

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP,
lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich.
Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

PIN

ADRES

ul. Cytrynowa 24
60-185 Skórzewo k/Poznania

EMAIL

EMAIL

kontakt@target-media.pl
Dział obsługi Klienta

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 TargetMedia | Usługi | Aktualności | Skontaktuj się z nami | Polityka prywatności