fbpx

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężnym narzędziem, dzięki któremu można skutecznie promować swoje produkty i usługi. Dobrze przygotowana wiadomość w połączeniu z atrakcyjnym projektem zwiększa zainteresowanie odbiorców.

W tym artykule przedstawimy wskazówki, jak tworzyć treść i projekt wysyłanych wiadomości.

Jak pisać treści do kampanii mailingowych?

Dobrze przygotowana wiadomość powinna być dostosowana do odbiorcy i jego preferencji. Musi być zwięzła, przyciągać uwagę i zawierać jasne i wyraźne wezwania do działania. Należy unikać używania wykrzykników i pisania dużymi literami. Temat wiadomości mailingowej powinien być krótki i opisowy, ponieważ jest to często pierwsza rzecz, którą odbiorca zobaczy podczas przeglądania swojej skrzynki pocztowej.

Wskazówki dotyczące pisania treści do kampanii e-mail obejmują unikanie słów spamu takich jak "darmowe" lub "działaj teraz", używanie prostego języka, który jest łatwy do zrozumienia, unikanie żargonu lub terminów technicznych, korekta pod kątem literówek lub błędów.

Jak zadbać o wygląd wiadomości wysyłanych w ramach kampanii mailingowych?

Jak zadbać o atrakcyjny wygląd przesyłanych wiadomości? Kolory należy dobierać starannie, tak aby były łatwe do odczytania w zestawieniu z innymi. Duże znaczenie mają również czcionki – najlepiej sprawdzą się czcionki bezszeryfowe, które są zazwyczaj łatwiejsze do odczytania niż czcionki szeryfowe w małych rozmiarach.

Grafika może dodać wizualnego zainteresowania, ale nie powinna przytłaczać tekstu – musi być również zoptymalizowana do przeglądania w sieci tak, aby skrócić czas ładowania. 

Ważne jest, aby treść była zwięzła i przyciągająca uwagę. Długie bloki tekstu mogą być trudne do szybkiego przyswojenia przez czytelników.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Gru2023

Jakie korzyści...

Jakie korzyści przyniesie zakup bazy danych b2b dla Twojej firmy?

Zakup bazy danych B2B stanowi ...

07
Sie2023

Mobilny marketing...

Mobilny marketing na smartfony - czym powinny wyróżniać się wiadomości?

W dobie dynamicznego rozwoju t...

10
Lip2023

Jakie czynniki...

Jakie czynniki mają wpływ na koszt bazy danych?

W świecie, w którym...

05
Lip2023

Najpopularniejsze formy...

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu

W dzisiejszej erze cyfrowej e-...

06
Cze2023

Kilka wskazówek...

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężny...

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

kontakt@target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA