fbpx

Blog | Target Media

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketingu bezpośredniego jest nawiązanie relacji z pojedynczym odbiorcą, który wykazuje zainteresowanie marką i może stać się potencjalnym klientem danej firmy. Relacja musi opierać się na interakcji pomiędzy nadawcą a adresatem treści reklamowych. Skierowanie przekazu do właściwej osoby nie jest jednak proste. Wymaga zastosowania konkretnych narzędzi, które pozwolą wyodrębnić właściwą jednostkę spośród wszystkich konsumentów. Jednym z takich narzędzi są bazy danych. Co warto o nich wiedzieć?

Bazy danych – dlaczego warto z nich korzystać?

Mianem baz danych określa się zbiór różnorodnych informacji na temat określonej grupy konsumentów, która pasuje do targetu firmy. W takiej formie systematyzuje i przechowuje się np. dane kontaktowe indywidualnych odbiorców lub firm. Korzystanie z baz danych klientów jest tym samym szansą na pozyskiwanie danych jednostek sprofilowanej grupy docelowej, do której można skierować przekaz reklamowy, mając pewność, że jest on dopasowany do preferencji i możliwości tej konkretnej grupy. W ten sposób łatwiej stworzyć efektywną kampanię, która przełoży się na realne zyski w przyszłości.

Rola baz danych w kreowaniu skutecznych kampanii marketingu bezpośredniego

Dotarcie do konkretnego klienta, które jest celem marketingu bezpośredniego, nie byłoby możliwe bez sprecyzowania grupy docelowej. Z kolei same bazy danych są podstawą efektywnego pozyskiwania klientów, którzy pasują do targetu firmy. Ich rola w kreowaniu skutecznych kampanii marketingu bezpośredniego jest zatem nieoceniona. To dzięki informacjom zawartym w zbiorach danych można personalizować kampanie marketingowe i na tej podstawie przyczyniać się do budowania trwałej relacji z klientem, a co za tym idzie również intensyfikować sprzedaż.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

07
Mar2023

Dlaczego e-maile...

Dlaczego e-maile mogą wpadać do SPAMu?

Skuteczność kampanii e-mail za...

21
Lut2023

Organizacja kampani...

Organizacja kampani mobilnej czyli SMS i MMS w praktyce

Współcześnie skuteczny marketi...

14
Lut2023

Czym jest...

Czym jest lead scoring i jak ma się do kampanii e-mail?

Każdy potencjalny konsument ma...

11
Lut2023

Podbij serca...

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często...

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA