fbpx

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketingu bezpośredniego jest nawiązanie relacji z pojedynczym odbiorcą, który wykazuje zainteresowanie marką i może stać się potencjalnym klientem danej firmy. Relacja musi opierać się na interakcji pomiędzy nadawcą a adresatem treści reklamowych. Skierowanie przekazu do właściwej osoby nie jest jednak proste. Wymaga zastosowania konkretnych narzędzi, które pozwolą wyodrębnić właściwą jednostkę spośród wszystkich konsumentów. Jednym z takich narzędzi są bazy danych. Co warto o nich wiedzieć?

Bazy danych – dlaczego warto z nich korzystać?

Mianem baz danych określa się zbiór różnorodnych informacji na temat określonej grupy konsumentów, która pasuje do targetu firmy. W takiej formie systematyzuje i przechowuje się np. dane kontaktowe indywidualnych odbiorców lub firm. Korzystanie z baz danych klientów jest tym samym szansą na pozyskiwanie danych jednostek sprofilowanej grupy docelowej, do której można skierować przekaz reklamowy, mając pewność, że jest on dopasowany do preferencji i możliwości tej konkretnej grupy. W ten sposób łatwiej stworzyć efektywną kampanię, która przełoży się na realne zyski w przyszłości.

Rola baz danych w kreowaniu skutecznych kampanii marketingu bezpośredniego

Dotarcie do konkretnego klienta, które jest celem marketingu bezpośredniego, nie byłoby możliwe bez sprecyzowania grupy docelowej. Z kolei same bazy danych są podstawą efektywnego pozyskiwania klientów, którzy pasują do targetu firmy. Ich rola w kreowaniu skutecznych kampanii marketingu bezpośredniego jest zatem nieoceniona. To dzięki informacjom zawartym w zbiorach danych można personalizować kampanie marketingowe i na tej podstawie przyczyniać się do budowania trwałej relacji z klientem, a co za tym idzie również intensyfikować sprzedaż.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Gru2023

Jakie korzyści...

Jakie korzyści przyniesie zakup bazy danych b2b dla Twojej firmy?

Zakup bazy danych B2B stanowi ...

07
Sie2023

Mobilny marketing...

Mobilny marketing na smartfony - czym powinny wyróżniać się wiadomości?

W dobie dynamicznego rozwoju t...

10
Lip2023

Jakie czynniki...

Jakie czynniki mają wpływ na koszt bazy danych?

W świecie, w którym...

05
Lip2023

Najpopularniejsze formy...

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu

W dzisiejszej erze cyfrowej e-...

06
Cze2023

Kilka wskazówek...

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężny...

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

kontakt@target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA