fbpx

Blog | Target Media

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często oznacza intensyfikację sprzedaży dla wielu przedsiębiorców. W końcu Walentynki to idealna okazja do tego, by obdarować bliską osobę wyjątkowym upominkiem. Potencjał Święta Zakochanych warto więc wykorzystać w pełni. Jeśli chcesz zwrócić uwagę konsumentów na swoją markę w tym czasie, pomyśl o stworzeniu walentynkowej kampanii mailingowej. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Stwórz ofertę, która zwróci uwagę klienta

Chcesz, by klient skorzystał z Twojej oferty? Zaproponuj mu coś, czego nie znajdzie u konkurencji. Niech to będzie rabat, darmowa wysyłka, dodatek do zamówienia lub motyw „pary” – czyli kup nasz produkt, a drugi dostaniesz gratis lub o x% taniej. Zadbaj o to, by oferta rzeczywiście gwarantowała korzyść – niech będzie wyjątkowa tak samo, jak wyjątkowy powinien być walentynkowy upominek.

Dopasuj treści do grupy docelowej

Pamiętaj przy tym, że skuteczne kampanie e-mail muszą być skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Śmiało korzystaj zatem z baz danych. Zastosuj przy tym odpowiednią retorykę. Wykorzystaj motyw Walentynek, stosując hasła typu: „pozwól sobie na miłość”, „daj się rozpieścić”, „podaruj jemu/jej dowód swojej miłości” itp. Nie zapominaj przy tym jednak, by wzywać do działania. Motywuj odbiorcę do zakupu i używaj zwrotów takich jak np. „wyjątkowa oferta tylko dzisiaj”, „rabat trwa 3 dni”, „oferta wygasa już jutro”.

Zaplanuj konkretne działania

Przy tworzeniu kampanii działaj z rozmysłem. Jeden wysłany mail nie wystarczy. Przypominaj się potencjalnemu klientowi. Buduj napięcie – w pierwszej wiadomości poinformuj o usłudze, a w kolejnych wywołuj wrażenie ograniczonej dostępności oraz potęguj uczucie pilności poprzez wyrażenia takie jak np. „kup teraz, a zdążysz otrzymać zamówienie przed Walentynkami”.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

21
Lut2023

Organizacja kampani...

Organizacja kampani mobilnej czyli SMS i MMS w praktyce

Współcześnie skuteczny marketi...

14
Lut2023

Czym jest...

Czym jest lead scoring i jak ma się do kampanii e-mail?

Każdy potencjalny konsument ma...

11
Lut2023

Podbij serca...

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często...

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

30
Lis2022

Święta jako...

Święta jako idealna okazja dla kampanii mobilnych

Okres przedświąteczny to czas ...

28
Paź2022

Lista mailingowa,...

Lista mailingowa, czyli jak efektywnie zbudować bazę kontaktów

Lista mailingowa to lista adre...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA