fbpx

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często oznacza intensyfikację sprzedaży dla wielu przedsiębiorców. W końcu Walentynki to idealna okazja do tego, by obdarować bliską osobę wyjątkowym upominkiem. Potencjał Święta Zakochanych warto więc wykorzystać w pełni. Jeśli chcesz zwrócić uwagę konsumentów na swoją markę w tym czasie, pomyśl o stworzeniu walentynkowej kampanii mailingowej. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Stwórz ofertę, która zwróci uwagę klienta

Chcesz, by klient skorzystał z Twojej oferty? Zaproponuj mu coś, czego nie znajdzie u konkurencji. Niech to będzie rabat, darmowa wysyłka, dodatek do zamówienia lub motyw „pary” – czyli kup nasz produkt, a drugi dostaniesz gratis lub o x% taniej. Zadbaj o to, by oferta rzeczywiście gwarantowała korzyść – niech będzie wyjątkowa tak samo, jak wyjątkowy powinien być walentynkowy upominek.

Dopasuj treści do grupy docelowej

Pamiętaj przy tym, że skuteczne kampanie e-mail muszą być skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Śmiało korzystaj zatem z baz danych. Zastosuj przy tym odpowiednią retorykę. Wykorzystaj motyw Walentynek, stosując hasła typu: „pozwól sobie na miłość”, „daj się rozpieścić”, „podaruj jemu/jej dowód swojej miłości” itp. Nie zapominaj przy tym jednak, by wzywać do działania. Motywuj odbiorcę do zakupu i używaj zwrotów takich jak np. „wyjątkowa oferta tylko dzisiaj”, „rabat trwa 3 dni”, „oferta wygasa już jutro”.

Zaplanuj konkretne działania

Przy tworzeniu kampanii działaj z rozmysłem. Jeden wysłany mail nie wystarczy. Przypominaj się potencjalnemu klientowi. Buduj napięcie – w pierwszej wiadomości poinformuj o usłudze, a w kolejnych wywołuj wrażenie ograniczonej dostępności oraz potęguj uczucie pilności poprzez wyrażenia takie jak np. „kup teraz, a zdążysz otrzymać zamówienie przed Walentynkami”.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Gru2023

Jakie korzyści...

Jakie korzyści przyniesie zakup bazy danych b2b dla Twojej firmy?

Zakup bazy danych B2B stanowi ...

07
Sie2023

Mobilny marketing...

Mobilny marketing na smartfony - czym powinny wyróżniać się wiadomości?

W dobie dynamicznego rozwoju t...

10
Lip2023

Jakie czynniki...

Jakie czynniki mają wpływ na koszt bazy danych?

W świecie, w którym...

05
Lip2023

Najpopularniejsze formy...

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu

W dzisiejszej erze cyfrowej e-...

06
Cze2023

Kilka wskazówek...

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężny...

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

kontakt@target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA