fbpx

Blog | Target Media

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a jednocześnie wciąż bardzo skuteczną formą internetowej komunikacji przedsiębiorców z potencjalnymi klientami. Dzięki nim w bardzo krótkim czasie można docierać do szerokiego grona odbiorców, którzy mogą wykazywać zainteresowanie wobec określonej marki. Jeśli prowadzisz biznes, musisz jednak pamiętać, że sama masowa wysyłka maili do przypadkowych adresatów nie da Ci gwarancji pełnej skuteczności takiej kampanii. Sukces tkwi w jej odpowiednim przygotowaniu i prowadzeniu. Sprawdź, co warto na ten temat wiedzieć.

Od czego zależy skuteczność e-mail marketingu?

Aby wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail, trzeba sprecyzować grupę odbiorców, do których mają być wysyłane treści reklamowe. Bez dokładnego określenia grupy docelowej, nie zyskasz pewności, że wiadomości trafiają do skrzynek tych, których rzeczywiście może zainteresować Twoja oferta. To zadanie nie jest łatwe, dlatego lepiej powierzyć je profesjonalistom. Ci dysponują odpowiednimi bazami danych firm lub osób prywatnych, które mogą stać się Twoimi potencjalnymi klientami.

Kolejną ważną kwestią jest jakość wiadomości. Najważniejszy okazuje się temat, który musi zaintrygować odbiorcę i zachęcić go do otwarcia wiadomości. Dalsze treści muszą być konkretne i dostosowane pod względem języka do grupy docelowej. Powinny nieść ze sobą informację, która wzbudzi zainteresowanie i pobudzi do działania. Nie mogą być jednak nachalne. I choć w przypadku kampanii e-mail nie chodzi o ilość, ale jakość wiadomości, musisz pamiętać o ich regularnym wysyłaniu, najlepiej raz na kilka tygodni. Zbyt częste wysyłanie maili powoduje irytację oraz wiąże się z ryzykiem spamu. Zbyt rzadkie z kolei nie zbuduje trwałej relacji z odbiorcą, a poza tym może sprawić, że ten zapomni o istnieniu marki.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

30
Lis2022

Święta jako...

Święta jako idealna okazja dla kampanii mobilnych

Okres przedświąteczny to czas ...

28
Paź2022

Lista mailingowa,...

Lista mailingowa, czyli jak efektywnie zbudować bazę kontaktów

Lista mailingowa to lista adre...

25
Paź2022

Media społecznościowe...

Media społecznościowe kontra e-mail marketing. Co wybrać?

Popularność kampanii e-mail ni...

08
Wrz2022

Korzyści płynące...

Korzyści płynące z pozyskiwania zbiorów od profesjonalnych firm infobrokeringowych

Nie jest tajemnicą, że odpowie...

29
Sie2022

Jak efektywnie...

Jak efektywnie wykorzystywać kampanie głosowe IVR.

Usługa IVR cieszy się obecnie ...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA