fbpx

Blog | Target Media

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a jednocześnie wciąż bardzo skuteczną formą internetowej komunikacji przedsiębiorców z potencjalnymi klientami. Dzięki nim w bardzo krótkim czasie można docierać do szerokiego grona odbiorców, którzy mogą wykazywać zainteresowanie wobec określonej marki. Jeśli prowadzisz biznes, musisz jednak pamiętać, że sama masowa wysyłka maili do przypadkowych adresatów nie da Ci gwarancji pełnej skuteczności takiej kampanii. Sukces tkwi w jej odpowiednim przygotowaniu i prowadzeniu. Sprawdź, co warto na ten temat wiedzieć.

Od czego zależy skuteczność e-mail marketingu?

Aby wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail, trzeba sprecyzować grupę odbiorców, do których mają być wysyłane treści reklamowe. Bez dokładnego określenia grupy docelowej, nie zyskasz pewności, że wiadomości trafiają do skrzynek tych, których rzeczywiście może zainteresować Twoja oferta. To zadanie nie jest łatwe, dlatego lepiej powierzyć je profesjonalistom. Ci dysponują odpowiednimi bazami danych firm lub osób prywatnych, które mogą stać się Twoimi potencjalnymi klientami.

Kolejną ważną kwestią jest jakość wiadomości. Najważniejszy okazuje się temat, który musi zaintrygować odbiorcę i zachęcić go do otwarcia wiadomości. Dalsze treści muszą być konkretne i dostosowane pod względem języka do grupy docelowej. Powinny nieść ze sobą informację, która wzbudzi zainteresowanie i pobudzi do działania. Nie mogą być jednak nachalne. I choć w przypadku kampanii e-mail nie chodzi o ilość, ale jakość wiadomości, musisz pamiętać o ich regularnym wysyłaniu, najlepiej raz na kilka tygodni. Zbyt częste wysyłanie maili powoduje irytację oraz wiąże się z ryzykiem spamu. Zbyt rzadkie z kolei nie zbuduje trwałej relacji z odbiorcą, a poza tym może sprawić, że ten zapomni o istnieniu marki.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

07
Mar2023

Dlaczego e-maile...

Dlaczego e-maile mogą wpadać do SPAMu?

Skuteczność kampanii e-mail za...

21
Lut2023

Organizacja kampani...

Organizacja kampani mobilnej czyli SMS i MMS w praktyce

Współcześnie skuteczny marketi...

14
Lut2023

Czym jest...

Czym jest lead scoring i jak ma się do kampanii e-mail?

Każdy potencjalny konsument ma...

11
Lut2023

Podbij serca...

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często...

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA