fbpx

Blog | Target Media

Lista mailingowa, czyli jak efektywnie zbudować bazę kontaktów

Lista mailingowa to lista adresów mailowych stałych i potencjalnych klientów danego przedsiębiorstwa. Taka baza danych jest podstawą skutecznego e-mail marketingu. To od jej precyzyjnego stworzenia zależy, czy treści dotrą do właściwych odbiorców, czy też znikną w informacyjnym chaosie. Budowanie bazy kontaktów nie jest jednak proste. Najczęściej wymaga użycia różnych narzędzi i wiedzy, jak postępować, by nie naruszyć prawa, a jednocześnie rozwinąć swój biznes. Chcesz samodzielnie zbudować listę mailingową? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Budowa listy mailingowej – co warto wiedzieć?

Przed rozpoczęciem działań, których celem będzie stworzenie własnej listy mailingowej, przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Zbudowanie bazy kontaktów wymaga czasu. Z tego powodu ci, którzy go nie mają, mogą skorzystać z zakupu baz danych ze sprawdzonych źródeł. Możliwość pozyskania dostępu do baz kontaktów zapewnia firma Target Media. Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę, do samodzielnej budowy listy mailingowej należy wykorzystać potencjał własnej strony internetowej. Kluczem do sukcesu jest newsletter. Zapisanie się do niego musi jednak gwarantować klientom namacalne korzyści. Zaoferuj rabat na zakupy albo podziel się wiedzą, a z pewnością zyskasz ich zainteresowanie… i adresy mailowe, na które będziesz mógł przesyłać treści ofertowe.

Alternatywą dla formularzy mogą być też tzw. landing page, które działają w podobny sposób. Innym ważnym aspektem działalności w internecie jest widoczność w mediach społecznościowych. Regularna publikacja postów i bezpośredni kontakt z odbiorcami np. poprzez spotkania live lub webinary aktywizują klientów i są idealnym pretekstem do tego, by w zamian za ciekawe treści uzyskać od nich cenne dane, takie jak np. adresy e-mail.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

30
Lis2022

Święta jako...

Święta jako idealna okazja dla kampanii mobilnych

Okres przedświąteczny to czas ...

28
Paź2022

Lista mailingowa,...

Lista mailingowa, czyli jak efektywnie zbudować bazę kontaktów

Lista mailingowa to lista adre...

25
Paź2022

Media społecznościowe...

Media społecznościowe kontra e-mail marketing. Co wybrać?

Popularność kampanii e-mail ni...

08
Wrz2022

Korzyści płynące...

Korzyści płynące z pozyskiwania zbiorów od profesjonalnych firm infobrokeringowych

Nie jest tajemnicą, że odpowie...

29
Sie2022

Jak efektywnie...

Jak efektywnie wykorzystywać kampanie głosowe IVR.

Usługa IVR cieszy się obecnie ...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA