fbpx

Blog | Target Media

Korzyści płynące z pozyskiwania zbiorów od profesjonalnych firm infobrokeringowych

Nie jest tajemnicą, że odpowiednia strategia biznesowa to klucz do sukcesu. Wykonywanie działalności gospodarczej bez przemyślanego planu nie jest najlepszym pomysłem. Każdy przedsiębiorca musi bowiem posiadać przemyślane narzędzia, które umożliwią mu realizację zarówno taktyki marketingowej, jak i biznesowej. Jak mogą pomóc Ci w tym bazy danych od profesjonalnych podmiotów?

Jakie są zalety korzystania z baz danych w firmie?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że istnieją różne rodzaje baz danych. Każda z nich służy do nieco innych celów. Dużą popularnością cieszą się obecnie zbiory B2C, czyli konsumenckie. Bez wątpienia stanowią one jeden z kluczowych elementów strategii marketingowej, bowiem pozwalają dotrzeć bezpośrednio do potencjalnych klientów. To z kolei ma odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży, a także w rozwoju marki. Bazy danych B2C mogą być z kolei dostosowane do rozmaitych branż, co oznacza, że trafienie do obranej grupy docelowej staje się prostsze.

Nie mniejsze znaczenie dla firm mają zbiory danych B2B, czyli biznesowe. Tego rodzaju zbiory z kolei umożliwiają pozyskanie kontrahentów i partnerów biznesowych w prosty i wygodny sposób. Mogą one zarazem posłużyć do wdrażania kampanii reklamowych typu SMS czy e-mail. Jeżeli jednak wyczerpiesz swoje możliwości na rynku krajowym i zbiory B2B okażą się niewystarczające, możesz sięgnąć po zagraniczne bazy danych. To idealny fundament do wkroczenia na rynki obcych krajów.

Na co zwrócić uwagę, inwestując w bazy danych?

Pamiętaj, że aby zakup bazy danych okazał się trafną inwestycją, musi ona cechować się dobrą jakością. Przed finalizacją upewnij się, że zbiór będzie zawierał interesujące Cię informacje, których potrzebujesz do danego przedsięwzięcia. Ważne, aby był on także odpowiednio sprofilowany. W przypadku, gdy zamówisz bazę niedostosowaną do swojej grupy docelowej, zakup okaże się zupełnie nietrafiony.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

07
Mar2023

Dlaczego e-maile...

Dlaczego e-maile mogą wpadać do SPAMu?

Skuteczność kampanii e-mail za...

21
Lut2023

Organizacja kampani...

Organizacja kampani mobilnej czyli SMS i MMS w praktyce

Współcześnie skuteczny marketi...

14
Lut2023

Czym jest...

Czym jest lead scoring i jak ma się do kampanii e-mail?

Każdy potencjalny konsument ma...

11
Lut2023

Podbij serca...

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często...

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA