fbpx

Blog | Target Media

Jak efektywnie wykorzystywać kampanie głosowe IVR.

Usługa IVR cieszy się obecnie ogromną popularnością. Wykorzystywana jest zarówno przez duże, jak i niewielkie przedsiębiorstwa. Sława kampanii głosowych IVR wynika przede wszystkim z szeregu udogodnień oraz możliwości, które gwarantuje. Czy wiesz, jak wdrożyć taką usługę, aby była efektywna?

Czym jest kampania głosowa IVR?

Na samym wstępie warto pokrótce wspomnieć, czym w ogóle jest IVR. Najprościej mówiąc, jest to Interactive Voice Response, czyli interaktywna zapowiedź głosowa. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że może ona być wykorzystana dwojako, a mianowicie w formie:

  • interaktywnego menu głosowego obsługiwanego przez klawiaturę numeryczną telefonu, dzięki któremu dzwoniący sprawniej uzyska pomoc;
  • masowego wysyłania komunikatów głosowych poprzez połączenie telefoniczne.

To właśnie druga forma zwana jest kampanią głosową IVR. Polega ona na tym, że określony odbiorca otrzymuje bezpośrednie połączenie, w ramach którego wysłuchuje wcześniej stworzoną wiadomość głosową. Warto zaznaczyć, że grono odbiorców ustalane jest przez klienta, dzięki czemu kampania trafia do odpowiednich osób.

Jak dobrze wykorzystać potencjał kampanii głosowej IVR?

Aby kampania głosowa IVR była w pełni skuteczna i przynosiła oczekiwane rezultaty, musi być oczywiście dobrze zaplanowana. Niezwykle ważne jest, aby dobrze doprecyzować grono odbiorców. Jeżeli bowiem wiadomość będzie trafiać do nieodpowiedniej grupy docelowej, z pewnością nie okaże się efektywna.

Co istotne, równie ważna jest jakość wiadomości głosowej. Musi być ona przede wszystkim zwięzła i zachęcająca, aby odbiorca chciał wysłuchać jej do końca. W tym przypadku znaczenie ma m.in. ton wiadomości, zastosowanie języka korzyści oraz umiejętne przedstawienie danej oferty czy produktu.

Jeżeli chcesz wykorzystać kampanię głosową IVR w marketingu swojej marki, zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu. Oferujemy kompleksową usługę, profesjonalne wykonanie zlecenia i indywidualne podejście.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

21
Lut2023

Organizacja kampani...

Organizacja kampani mobilnej czyli SMS i MMS w praktyce

Współcześnie skuteczny marketi...

14
Lut2023

Czym jest...

Czym jest lead scoring i jak ma się do kampanii e-mail?

Każdy potencjalny konsument ma...

11
Lut2023

Podbij serca...

Podbij serca klientów, czyli walentynkowa kampania mailingowa

Okres okołowalentynkowy często...

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

30
Lis2022

Święta jako...

Święta jako idealna okazja dla kampanii mobilnych

Okres przedświąteczny to czas ...

28
Paź2022

Lista mailingowa,...

Lista mailingowa, czyli jak efektywnie zbudować bazę kontaktów

Lista mailingowa to lista adre...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA