fbpx

Terytorialna czy branżowa? Z jakiej bazy firm warto skorzystać?

Skuteczność kampanii reklamowej zależy od kilku czynników. Znaczenie ma nie tylko m.in. forma i atrakcyjność przekazu, ale także skierowanie komunikatu do konkretnej grupy docelowej. Sprofilowanie grupy odbiorców zwiększa szansę na poprawę wyników sprzedaży produktów i usług. Powodem tego jest fakt, że reklama dociera do potencjalnie zainteresowanych konsumentów. Określenie grupy docelowej nie zawsze jednak okazuje się proste. Aby ułatwić sobie to zadanie, wielu przedsiębiorców korzysta z baz danych B2B. Podjęcie takiej decyzji najczęściej dotyczy wyboru między terytorialną a branżową bazą firm. Czym się one różnią i z której warto skorzystać?

Jakie są różnice między terytorialną a branżową bazą firm?

Terytorialna baza firm, jak sama nazwa wskazuje, zawiera informacje na temat przedsiębiorców działających na konkretnym obszarze geograficznym. Zasięg terytorialny w takim przypadku może być różny i zależy od tego, skąd chce się pozyskać klientów. Może obejmować np. miasto, gminę lub województwo. Branżowa baza firm z kolei nie dotyczy regionów, a określonych sektorów gospodarki. Dzięki niej można uzyskać informacje na temat przedsiębiorców specjalizujących się w określonej dziedzinie. Przykładowo, jeżeli właściciel sklepu medycznego chce skierować swoją ofertę do placówek medycznych, wówczas listę takich obiektów zapewnia mu branżowa baza danych B2B.

Którą bazę firm warto wybrać?

Wybór terytorialnej lub branżowej bazy firm zależy od tego, na czym swoje działania chce skupić konkretny przedsiębiorca i do jakich klientów chce dotrzeć. Jeśli Twoim celem jest intensyfikacja sprzedaży na rynku lokalnym, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór bazy terytorialnej. Taka opcja może się dobrze sprawdzić także na początkowym etapie działalności Twojego biznesu. Jeżeli jednak zależy Ci na pozyskaniu klientów nie na określonym obszarze geograficznym, ale z konkretnych branż gospodarczych, wówczas lepsze efekty przyniesie wybór branżowej bazy firm. Dzięki niej dotrzesz do określonej grupy odbiorców, specjalizujących się w interesującej Cię dziedzinie.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Gru2023

Jakie korzyści...

Jakie korzyści przyniesie zakup bazy danych b2b dla Twojej firmy?

Zakup bazy danych B2B stanowi ...

07
Sie2023

Mobilny marketing...

Mobilny marketing na smartfony - czym powinny wyróżniać się wiadomości?

W dobie dynamicznego rozwoju t...

10
Lip2023

Jakie czynniki...

Jakie czynniki mają wpływ na koszt bazy danych?

W świecie, w którym...

05
Lip2023

Najpopularniejsze formy...

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu

W dzisiejszej erze cyfrowej e-...

06
Cze2023

Kilka wskazówek...

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężny...

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

kontakt@target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA