fbpx

Blog | Target Media

Terytorialna czy branżowa? Z jakiej bazy firm warto skorzystać?

Skuteczność kampanii reklamowej zależy od kilku czynników. Znaczenie ma nie tylko m.in. forma i atrakcyjność przekazu, ale także skierowanie komunikatu do konkretnej grupy docelowej. Sprofilowanie grupy odbiorców zwiększa szansę na poprawę wyników sprzedaży produktów i usług. Powodem tego jest fakt, że reklama dociera do potencjalnie zainteresowanych konsumentów. Określenie grupy docelowej nie zawsze jednak okazuje się proste. Aby ułatwić sobie to zadanie, wielu przedsiębiorców korzysta z baz danych B2B. Podjęcie takiej decyzji najczęściej dotyczy wyboru między terytorialną a branżową bazą firm. Czym się one różnią i z której warto skorzystać?

Jakie są różnice między terytorialną a branżową bazą firm?

Terytorialna baza firm, jak sama nazwa wskazuje, zawiera informacje na temat przedsiębiorców działających na konkretnym obszarze geograficznym. Zasięg terytorialny w takim przypadku może być różny i zależy od tego, skąd chce się pozyskać klientów. Może obejmować np. miasto, gminę lub województwo. Branżowa baza firm z kolei nie dotyczy regionów, a określonych sektorów gospodarki. Dzięki niej można uzyskać informacje na temat przedsiębiorców specjalizujących się w określonej dziedzinie. Przykładowo, jeżeli właściciel sklepu medycznego chce skierować swoją ofertę do placówek medycznych, wówczas listę takich obiektów zapewnia mu branżowa baza danych B2B.

Którą bazę firm warto wybrać?

Wybór terytorialnej lub branżowej bazy firm zależy od tego, na czym swoje działania chce skupić konkretny przedsiębiorca i do jakich klientów chce dotrzeć. Jeśli Twoim celem jest intensyfikacja sprzedaży na rynku lokalnym, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór bazy terytorialnej. Taka opcja może się dobrze sprawdzić także na początkowym etapie działalności Twojego biznesu. Jeżeli jednak zależy Ci na pozyskaniu klientów nie na określonym obszarze geograficznym, ale z konkretnych branż gospodarczych, wówczas lepsze efekty przyniesie wybór branżowej bazy firm. Dzięki niej dotrzesz do określonej grupy odbiorców, specjalizujących się w interesującej Cię dziedzinie.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Sty2023

Jak wykorzystać...

Jak wykorzystać potencjał ukryty w kampaniach e-mail?

Kampanie e-mail są tanią, a je...

30
Lis2022

Święta jako...

Święta jako idealna okazja dla kampanii mobilnych

Okres przedświąteczny to czas ...

28
Paź2022

Lista mailingowa,...

Lista mailingowa, czyli jak efektywnie zbudować bazę kontaktów

Lista mailingowa to lista adre...

25
Paź2022

Media społecznościowe...

Media społecznościowe kontra e-mail marketing. Co wybrać?

Popularność kampanii e-mail ni...

08
Wrz2022

Korzyści płynące...

Korzyści płynące z pozyskiwania zbiorów od profesjonalnych firm infobrokeringowych

Nie jest tajemnicą, że odpowie...

29
Sie2022

Jak efektywnie...

Jak efektywnie wykorzystywać kampanie głosowe IVR.

Usługa IVR cieszy się obecnie ...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA