fbpx

Blog | Target Media

8 korzyści z wyboru e-mail marketingu przez małe firmy

E-mail marketing jest jednym z najbardziej popularnych i skutecznych rodzajów marketingu. Na jego wykorzystanie decydują się nie tylko duże firmy, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Zastosowanie tego rodzaju marketingu posiada wiele zalet, i przynosi ogrom korzyści dla firm, które z niego korzystają. Nie sposób wymienić wszystkich jego zalet, ale z pewnością wspomnieć o tych najważniejszych.

Jakie jest 8 głównych korzyści dla małych firm wynikających z e-mail marketingu?

Pierwszą korzyścią wykorzystania tej ścieżki promocji jest możliwość pokazania naszej firmy i zdobycia klientów. Dzięki e-mailom klient może zapoznać się z nami i naszą ofertą, zwłaszcza jeżeli prowadzimy małą firmę czy dopiero wchodzimy na rynek. Kolejną ogromną zaletą jest nie nachalność marketingu e-mailingowego. Klient odbierając e-mail może zapoznać się z nim w dogodnym dla niego czasie, bez presji, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z naszej oferty.

Trzecią korzyścią, którą przynosi marketing e-mailingowy jest pozyskiwanie klientów niskim kosztem i dużym nakładem. Wysłanie wiadomości e-mail generuje minimalne koszty, a wiadomości mogą dotrzeć do potencjalnych klientów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Następną korzyścią wynikającą z marketingu e-mailingowego jest szybkość realizacji wysyłki. Wysyłając wiadomość, mamy pewność że dotrze do potencjalnego klienta w kilka minut. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza jeżeli  na rynku występuje konkurencja i zdobywanie klientów jest priorytetem.

Piątą zaletą kampanii e-mail wysoka skuteczność. Wykorzystując odpowiednią strategię marketingową i kampanię e-mail mamy gwarancję sukcesu. Następną korzyścią ze stosowania marketingu e-mailingowego jest możliwość personalizacji i budowania relacji z klientami. Takie działania są możliwe również dzięki bazom kontaktów. Klient otrzymujący email zaadresowany do niego, i odnoszący się w treści do jego osoby zdecydowanie częściej decyduje się na skorzystanie z oferty.

Siódma korzyść odnosi się do automatyzacji wysyłania wiadomości. Skorzystanie z tego rodzaju marketingu nie wymaga od nas ogromnej ilości czasu, wszystkie procesy można w pełni zautomatyzować. Ostatnią korzyścią, jest możliwość skalowania i mierzenia zasięgów. Dzięki temu marketingowcy doskonale wiedzą jakie kroki należy podjąć, aby firma mogła dalej prężnie działać i się rozwijać.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

19
Kwi2022

Graficzny czy...

Graficzny czy tekstowy - na jaki szablon mailingowy warto postawić?

Planujesz zainwestować w kampa...

08
Kwi2022

Co warto...

Co warto zrobić, aby sklep internetowy zaczął sprzedawać więcej?

Sukces każdej firmy w dużej mi...

18
Mar2022

Nie tylko...

Nie tylko newsletter, czyli jakie wiadomości warto wysyłać klientom?

Kampanie marketingowe prowadzo...

28
Sty2022

O czym...

O czym warto pamiętać podczas planowania działalności związanej z fotowoltaiką?

Rozwiązania fotowoltaiczne cie...

04
Gru2021

Jakie informacje...

Jakie informacje można znaleźć w bazach danych B2B?

Do kluczowych zadań działu mar...

08
Lis2021

Jaki potencjał...

Jaki potencjał biznesowy mają zagraniczne bazy danych?

Każdy przedsiębiorca z czasem ...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA