fbpx

Co powinien zawierać dobry newsletter?

Dobry newsletter może stanowić solidną dźwignię sprzedaży. E-mail marketing bowiem wcale nie wymarł, choć skuteczny jest tylko wtedy, gdy działania z nim związane zostały właściwie zaplanowane. O czym więc pamiętać przygotowując newsletter?

Newsletter, czyli nie tylko reklama

Newsletter warto traktować nie tylko jako ofertę sprzedażową. Praktycy zachęcają do tego, aby e-mail marketing stanowił także okazję do nawiązania relacji, warto więc pokazywać, co ma się w zanadrzu. Dobrym pomysłem będzie stworzenie newslettera z przydatnymi treściami, pośrednio związanymi z produktami.

Przykład? Jeśli zajmujesz się sprzedażą roślin w pięknie przygotowanych doniczkach, może być to okazja do linkowania własnych artkułów blogowych, np. o ich pielęgnacji. Dzięki e-mail marketingowi, można zaproponować również zapisanie się do grupy tematycznej firmy czy przekierować do własnego, prowadzonego kanału na YouTube.

Tylko kilka sekund

Na skrzynkę pocztową każdego z nas i to właściwie codziennie, trafia od kilku do kilkunastu newsletterów. Najlepszym sposobem na to, aby zostały otworzone i odczytane, jest zadbanie od odpowiedni tytuł newslettera.

Cechy dobrego tytułu newslettera to:

  • optymalna długość - najwyższe statystki odczytywania mają te zawierające od 6 do 10 słów, a najdłuższe, czyli powyżej 21 słów, zaledwie 9 proc.,
  • aktualność – newslettery warto tworzyć w związku z bieżącymi tematami, przy czym muszą być one ważne dla grupy docelowej,
  • ograniczenie – w przypadku ofert promocyjnych warto zaznaczyć, że są czasowo ograniczona, np. „Sprzedaż -30% tylko do 1 lutego!”,
  • rankingi i cyfry – podobnie jak w wyszukiwarce Google, tak i w tytułach newsletterów, dobrze sprawdzają się cyfry, zwłaszcza duże oraz nieparzyste.

Dobrze napisany i dobrze pokazany

Nawet po przeczytaniu tytułu newslettera i jego otworzeniu, wciąż mamy tylko kilka kolejnych sekund na zainteresowanie potencjalnego klienta. Dlatego też tak ważne jest, aby treść była dobrze opracowana.

Warto przede wszystkim unikać ściany tekstu, a także długich ofert opisowych. Zdecydowanie lepiej skupić się na dobrze dobranych grafikach, które powinny przyciągać uwagę. Te ostatnie nie mogą być jednak przypadkowe: muszą przekazywać informacje i najlepiej być spójne z komunikacją marki.

Zawarcie przycisków call to action

Każdy, dobry newsletter, musi zawierać także przycisk call to action wzywające do działania. Chodzi o aktywne przyciski, np. „Sprawdź” czy „Kup teraz”, po których kliknięciu zostanie się przeniesionym na stronę ofertową lub pod wskazany link. Bardzo ważne jest także to, aby call to action były dobrze widoczne i wyróżniały się na tle pozostałych komunikatów.

Testowanie i jeszcze raz testowanie

Ustalenie, które newslettery sprawdzają się w danej grupie docelowej, może wymagać nieco więcej czasu. Dlatego też warto stosować różne rozwiązania i sprawdzać, które przynoszą najlepszy efekt. Niezbędne jest więc bieżące analizowanie danych, na co pozwala większość dobrze działających systemów e-mail marketingowych.

Jak widać przygotowanie dobrego newslettera wymaga czasu i wiedzy. Często więc najlepiej zlecić to zadanie specjalistom (tak, to my!), którzy właściwie zaplanują tego typu działania.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Gru2023

Jakie korzyści...

Jakie korzyści przyniesie zakup bazy danych b2b dla Twojej firmy?

Zakup bazy danych B2B stanowi ...

07
Sie2023

Mobilny marketing...

Mobilny marketing na smartfony - czym powinny wyróżniać się wiadomości?

W dobie dynamicznego rozwoju t...

10
Lip2023

Jakie czynniki...

Jakie czynniki mają wpływ na koszt bazy danych?

W świecie, w którym...

05
Lip2023

Najpopularniejsze formy...

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu

W dzisiejszej erze cyfrowej e-...

06
Cze2023

Kilka wskazówek...

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężny...

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

kontakt@target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA