fbpx

Uwaga na nielegalne bazy B2B! Jak nie natrafić na ,,minę"?

Każdy biznes, aby mógł trwać, musi mieć swoich odbiorców, czyli klientów. Na ich pozyskanie jest kilka różnych sposobów. Pierwszy polega na otwarciu firmy i czekaniu na klienta, który sam nas odnajdzie z potrzeby lub ciekawości, który to pomysł nie jest specjalnie efektywny. Drugim jest reklama, która, jak wiemy, jest dźwignią handlu. Pokazujemy swoją działalność w prasie, internecie, radiu i telewizji. Koszty jej są zróżnicowane, ale i grupy odbiorców bardzo różne.

Gdy jednak chcemy nawiązać współpracę z innymi firmami, tak zwany B2B (business-to-business), czyli relacja między podmiotami o charakterze gospodarczym, już sama reklama nie wystarczy. Mylne jest założenie, że każda firma tylko czeka i śledzi rynek, aż pojawi się inna, która dostarczy towar lub usługę, której potrzebują, albo która będzie lepszą alternatywą dla tych, z których już korzystają. Dlatego do firm należy wyjść z inicjatywą i powiadomić o swoim istnieniu. Rynek jest jednak obszerny, są na nim tysiące różnych firm, i setki z danych branż. Znalezienie wszystkich oraz aktualnych kontaktów do nich zajmuje sporo czasu, cennego czasu. Doskonałym sposobem na jego skrócenie jest wykorzystanie czyjejś pracy w tym aspekcie, czyli zakupienie bazy B2B od osoby trzeciej. W ten sposób otrzymujemy wszystkie niezbędne dane niskim nakładem sił i bez straty czasu. Można je kupić w renomowanej firmie Target Media, lub od osób ogłaszających się w sieci, które obarczone jest jednak sporym ryzykiem. Jakim? I jak go uniknąć?

Nielegalne bazy B2B

Z bazami B2B oferowanymi w sieci jest różnie. Kupowanie jej od osoby prywatnej, która jedynie opisuje, że baza jest legalna, jest bardzo ryzykowne. Warto postawić na sprawdzone firmy, gwarantujące nam legalne bazy danych. Nielegalna baza jest stratą pieniędzy, ponieważ w jej skład wchodzić mogą fikcyjne lub/oraz nieaktualne dane firm. Może być tak, że dane przedsiębiorstwo dawno nie istnieje, przebranżowiło się lub nigdy nie istniało. Wówczas zostaniemy z nic niewartą listą. Podanie błędnych adresów e-mail, na które będziemy wysyłać zapytanie o współpracę między firmami, skutkować może zablokowaniem naszej prywatnej poczty przez dostawcę, który sprawi, że już do nikogo z naszego e-maila nie wyślemy wiadomości. A tego byśmy nie chcieli. Ryzyko stanowi także podstawa prawna, ponieważ z tytułu kontaktu z nielegalnej bazy danych możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności przez stronę i zapłacić karę. Aby nie trafić na minę, po prostu nie należy zakupywać baz od przypadkowych osób, choć często ich cena może być bardzo niska, co kusi. Lepiej wybierać legalne firmy, specjalizujące się w tej branży.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

05
Gru2023

Jakie korzyści...

Jakie korzyści przyniesie zakup bazy danych b2b dla Twojej firmy?

Zakup bazy danych B2B stanowi ...

07
Sie2023

Mobilny marketing...

Mobilny marketing na smartfony - czym powinny wyróżniać się wiadomości?

W dobie dynamicznego rozwoju t...

10
Lip2023

Jakie czynniki...

Jakie czynniki mają wpływ na koszt bazy danych?

W świecie, w którym...

05
Lip2023

Najpopularniejsze formy...

Najpopularniejsze formy e-mail marketingu

W dzisiejszej erze cyfrowej e-...

06
Cze2023

Kilka wskazówek...

Kilka wskazówek jak powinna wyglądać treść i wygląd mailingu

Kampanie mailingowe są potężny...

06
Kwi2023

Bazy danych...

Bazy danych a marketing bezpośredni - jak są ze sobą powiązane?

Podstawowym założeniem marketi...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

kontakt@target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA