fbpx

Blog | Target Media

O czym warto pamiętać podczas planowania działalności związanej z fotowoltaiką?

Rozwiązania fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością i dzięki temu zainteresowaniu tematem wzrasta liczba potencjalnych klientów. By jednak dotrzeć do nich ze swoją ofertą, warto zaplanować kampanię marketingową skierowaną bezpośrednio do przewidywanej grupy konsumenckiej. Pierwszym krokiem na ścieżce działalności promocyjnej związanej z fotowoltaiką powinno być więc zgromadzenie takiej właśnie grupy. Nie jest to jednak proste, głównie ze względu na to, jak liczna musi to być grupa, by działania takie przyniosły oczekiwany efekt. Na szczęście nie trzeba tego robić na własną rękę. Można bowiem nabyć pewne bazy danych dostosowane pod działalność związaną z fotowoltaiką i to na nich koncentrować swoje akcje marketingowe.

Działania promocyjne w biznesie fotowoltaicznym 

Najpopularniejszą metodą promocji rozwiązań fotowoltaicznych są dzisiaj kampanie telefoniczne, które pozwalają na bezpośredni kontakt z klientem. Jest to jednak o tyle trudne, że takie kampanie przez swoją popularność uzyskały niechlubną opinię oraz dlatego, że rozwiązania fotowoltaiczne zainteresują głównie osoby mieszkające w domach wolnostojących, a o te stosunkowo trudniej. Ważne więc, by decydując się na takie działanie uzbroić się w cierpliwość i spokój. Być może jednak warto wziąć pod uwagę wdrożenie w życie innego rodzaju kampanii. Innymi bardzo popularnymi działaniami promocyjnymi są kampanie SMS, które odpowiednio zaplanowane mogą przynieść oczekiwane efekty biznesowe. Podobnie zresztą jak kampanie e-mail, marketing SMS-owe charakteryzuje możliwość pozostawienie w skrzynce klienta ślad po naszej ofercie i jednocześnie czas na zastanowienie się nad propozycją. Dodatkowo, zorganizowanie kampanii SMS czy e-mail korzystając z zaufanych baz klientów pozwala na wzbudzenie w odbiorcy poczucia indywidualnego podejścia z uwagi na to, że zarówno z numerów telefonów, jak i adresów e-mail co do zasady korzysta tylko jedna osoba. Nie jest więc ważne na jaką kampanię się decydujemy, bazy danych klientów pozwalają na dotarcie do nich wieloma ścieżkami.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

18
Maj2022

Kampanie e-mail...

Kampanie e-mail jako idealny sposób na przypomnienie o Dniu Ojca

Natłok codziennych obowiązków ...

16
Maj2022

Wykorzystanie social...

Wykorzystanie social mediów do promocji fotowoltaiki

Zgodnie z danymi opublikowanym...

19
Kwi2022

Graficzny czy...

Graficzny czy tekstowy - na jaki szablon mailingowy warto postawić?

Planujesz zainwestować w kampa...

08
Kwi2022

Co warto...

Co warto zrobić, aby sklep internetowy zaczął sprzedawać więcej?

Sukces każdej firmy w dużej mi...

18
Mar2022

Nie tylko...

Nie tylko newsletter, czyli jakie wiadomości warto wysyłać klientom?

Kampanie marketingowe prowadzo...

28
Sty2022

O czym...

O czym warto pamiętać podczas planowania działalności związanej z fotowoltaiką?

Rozwiązania fotowoltaiczne cie...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA