Jaki potencjał biznesowy mają zagraniczne bazy danych?

Każdy przedsiębiorca z czasem myśli o ekspansji swojego biznesu na rynki zagraniczne. Nic dziwnego, ponieważ pozyskanie klientów z innych państw to klucz do dynamicznego rozwoju firmy i tym samym sukcesu zawodowego. Jednak jak to osiągnąć i jaką strategię obrać, aby dotrzeć do jak największego grona kontrahentów spoza Polski? Sposobem może być wykorzystanie zagranicznych baz danych. W powyższym artykule przedstawiamy ich potencjał oraz korzyści, jakie płyną z ich zastosowania. Zapraszamy do lektury!

Jak dotrzeć do potencjalnych klientów z wykorzystaniem zagranicznych baz danych?

Przedsiębiorcy najczęściej swoje poszukiwania klientów zagranicznych rozpoczynają od samodzielnego przeszukiwania zasobów internetowych w postaci katalogów i portali branżowych, blogów czy czasopism. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ręczne przeszukiwanie ogromnej ilości niepotrzebnych danych, w celu znalezienia grupy docelowej jest niezwykle czasochłonne i w dłuższej perspektywie bezskuteczne oraz nieopłacalne.

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozyskanie kontrahentów z zagranicy będzie wykorzystanie zagranicznych baz danych – czyli listy kontaktów do potencjalnych klientów. Natomiast nie powinna to być baza ogólna, zawierająca ogromne ilości danych kontaktowych, które bardzo często są już nieaktualne. Poza tym ręczne wyszukiwanie potencjalnych klientów zainteresowanych daną usługą bądź produktem jest żmudnym procesem. Dlatego najlepszym sposobem jest wybór zagranicznej bazy danych, która będzie odpowiednio spersonalizowana pod kątem profilu przedsiębiorstwa, dzięki czemu umożliwi skuteczne dotarcie do grupy docelowej zainteresowanej współpracą.  Co z kolei pozwoli na szybszy rozwój biznesu poza granicami kraju. 

Za profesjonalne wyszukiwanie, selekcjonowanie i przygotowanie bazy kontaktów do potencjalnych kontrahentów odpowiada firma brokerska. Brokerzy mają dostęp do aktualnych i prawdziwych danych teleadresowych oraz dokumentów, które nie są powszechnie udostępniane, a ich selekcjonowanie pod kątem danego przedsiębiorstwa odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i programów. Dzięki temu tak stworzona zagraniczna baza danych pozwala na szybsze i efektywniejsze dotarcie do klientów, przy jednoczesnej oszczędności czasu, pracy, energii oraz funduszy.

Masz pytania? - Jak możemy ci pomóc?

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP,
lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich.
Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

PIN

ADRES

ul. Cytrynowa 24
60-185 Skórzewo k/Poznania

EMAIL

EMAIL

kontakt@target-media.pl
Dział obsługi Klienta

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 TargetMedia | Usługi | Aktualności | Skontaktuj się z nami | Polityka prywatności