fbpx

Blog | Target Media

Jaki potencjał biznesowy mają zagraniczne bazy danych?

Każdy przedsiębiorca z czasem myśli o ekspansji swojego biznesu na rynki zagraniczne. Nic dziwnego, ponieważ pozyskanie klientów z innych państw to klucz do dynamicznego rozwoju firmy i tym samym sukcesu zawodowego. Jednak jak to osiągnąć i jaką strategię obrać, aby dotrzeć do jak największego grona kontrahentów spoza Polski? Sposobem może być wykorzystanie zagranicznych baz danych. W powyższym artykule przedstawiamy ich potencjał oraz korzyści, jakie płyną z ich zastosowania. Zapraszamy do lektury!

Jak dotrzeć do potencjalnych klientów z wykorzystaniem zagranicznych baz danych?

Przedsiębiorcy najczęściej swoje poszukiwania klientów zagranicznych rozpoczynają od samodzielnego przeszukiwania zasobów internetowych w postaci katalogów i portali branżowych, blogów czy czasopism. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ręczne przeszukiwanie ogromnej ilości niepotrzebnych danych, w celu znalezienia grupy docelowej jest niezwykle czasochłonne i w dłuższej perspektywie bezskuteczne oraz nieopłacalne.

Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na pozyskanie kontrahentów z zagranicy będzie wykorzystanie zagranicznych baz danych – czyli listy kontaktów do potencjalnych klientów. Natomiast nie powinna to być baza ogólna, zawierająca ogromne ilości danych kontaktowych, które bardzo często są już nieaktualne. Poza tym ręczne wyszukiwanie potencjalnych klientów zainteresowanych daną usługą bądź produktem jest żmudnym procesem. Dlatego najlepszym sposobem jest wybór zagranicznej bazy danych, która będzie odpowiednio spersonalizowana pod kątem profilu przedsiębiorstwa, dzięki czemu umożliwi skuteczne dotarcie do grupy docelowej zainteresowanej współpracą.  Co z kolei pozwoli na szybszy rozwój biznesu poza granicami kraju. 

Za profesjonalne wyszukiwanie, selekcjonowanie i przygotowanie bazy kontaktów do potencjalnych kontrahentów odpowiada firma brokerska. Brokerzy mają dostęp do aktualnych i prawdziwych danych teleadresowych oraz dokumentów, które nie są powszechnie udostępniane, a ich selekcjonowanie pod kątem danego przedsiębiorstwa odbywa się z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i programów. Dzięki temu tak stworzona zagraniczna baza danych pozwala na szybsze i efektywniejsze dotarcie do klientów, przy jednoczesnej oszczędności czasu, pracy, energii oraz funduszy.

O nas

TARGET MEDIA jest administratorem oraz brokerem wysokiej jakości baz danych B2B/B2C. Początkowo współpracowaliśmy z firmami z sektora MśP, lecz wieloletnie doświadczenie w branży zaowocowało realizacją projektów także dla dużych, znanych i cenionych marek polskich oraz europejskich. Dziś z naszych baz danych korzystają największe firmy z sektora finansowego, call center oraz handlowe. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnie newsy

04
Gru2021

Jakie informacje...

Jakie informacje można znaleźć w bazach danych B2B?

Do kluczowych zadań działu mar...

08
Lis2021

Jaki potencjał...

Jaki potencjał biznesowy mają zagraniczne bazy danych?

Każdy przedsiębiorca z czasem ...

25
Paź2021

Kampanie mobilne...

Kampanie mobilne jako idealna metoda reklamy dla promocji ograniczonych czasowo

Sprawny marketing, szczególnie...

06
Wrz2021

8 korzyści...

8 korzyści z wyboru e-mail marketingu przez małe firmy

E-mail marketing jest jednym z...

16
Sie2021

Jak pozyskać...

Jak pozyskać klientów zainteresowanych instalacją fotowoltaiki?

Określenie grupy docelowej i s...

14
Lip2021

E-mail marketing...

E-mail marketing a zmiany przyzwyczajeń zakupowych wywołane pandemią COVID-19

Pandemia COVID-19 wywróciła do...

Kontakt

 Agencja TARGET MEDIA

 ul. Cytrynowa 24

 60-185 Skórzewo k/Poznania

 (61) 677 25 77  - 881 055 077

 kontakt (@) target-media.pl - DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA